مرکز خرید و فروش انواع سنگ ساختمانی
خانه / سنگ مرمر / انواع سنگ مرمریت ساختمانی | قیمت سنگ مرمر

انواع سنگ مرمریت ساختمانی | قیمت سنگ مرمر

برای زیباتر کردن نمای ساختمان ها از سنگ های مخصوصی استفاده می شود که نمونه ای از این سنگ ها ، سنگ های مرمریت می باشد.  این نوع سنگ ها، تولید کننده های مختلفی در شهرهای ایران داشته و از انواع سنگ مرمریت ساختمانی که در بازار فروش موجود می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنگ مرمریت آباده واقع در استان یزد
  • سنگ مرمریت کاشمر در استان خراسان رضوی
  • سنگ مرمریت خوی
  • سنگ مرمیت هرسین
  • سنگ مرمریت پر طاووسی
  • سنگ مرمریت گلدن بلک

در بین انواع سنگ مرمریت موجود در بازار، قیمت سنگ مرمر پرطاووسی به نسبت مناسب تر بوده، و علت آن عامه پسندانه تر بودن این محصول می باشد.

انواع سنگ مرمریت ساختمانی | قیمت سنگ مرمر

تفاوت سنگ تراورتن و مرمریت

تفاوت سنگ تراورتن و مرمریتزمانیکه برای کف پوش تمایل به استفاده از سنگ داریم، بهتر آن است که بین دو نوع سنگ تراورتن و مرمریت که هر دو برای این کار دارای مزایا و معایبی می باشند، بهترین انتخاب را انجام داد. این دو نوع سنگ از جهاتی با یکدیگر تفاوت داشته که در اینجا به نمونه ای از این موارد می پردازیم:

  • سنگ مرمر دارای ظاهر تمیزتر و شفاف تر است، بیشتر از آن بعنوان روکش پیشخوان و دیوارهای سرویس بهداشتی استفاده می گردد
  • سنگ تراورتن برای خود کف پوش سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار گرفته و یا برای فضاهای بیرونی.

از نظر قیمت، نیز می توان گفت، کیفیت و مرغوبیت سنگ، الویت اول در تعیین قیمت آن می باشد. اما به طور کلی؛ سنگ مرمر طبیعی از قیمت بیشتری برخوردار است. و در حالتیکه بخواهیم سنگ مرمر مصنوعی و سنگ تراورتن طبیعی را مقایسه کنیم، قیمت تراورتن بیشتر خواهد بود.

سنگ مرمریت چیست؟

سنگ مرمریت چیست؟سنگ مرمریت از نظر علمی وجود نداشته و در واقع همان سنگ مرمر می باشد. که در بازار بین المللی از آن به نام ماربل یاد می کنند، با تبلور مجدد سنگ آهک می توان آن را تولید کرد و عمدتا این سنگ از کانی های دولومیت و کلسیت، و یا ترکیبی از هردو  کانی تشکیل شده است. از نظر ظاهری شباهت هایی با سنگ تراورتن داشته که البته تنها با دقتی جزئی می توان به راحتی سنگ مرمر را از تراورتن تشخیص داد. به این صورت که سنگ مرمر دارای رگه هایی بر روی سطح خود است و اما سنگ تراورتن دارای خلل می باشد. در کشور معادن بسیار زیادی برای استخراج این نوع سنگ در رنگ های مختلف وجود دارد. این نوع سنگ بسته به رنگ های متنوعی که داشته، کاربردهای مختلفی نیز دارد، و نوع خالص آن سنگ مرمر سفید و درخشان بوده، که نمونه ی باکیفیت در انواع خود است.

قیمت انواع سنگ مرمریت | مرجع قیمت سنگ

قیمت انواع سنگ مرمریت | مرجع قیمت سنگانواع سنگ مرمریت در بازار با رنگ های مختلف و متنوع وجود دارد، که هریک از نظر کاربرد و البته کیفیت که امر بسیار مهمی در تعیین قیمت محصولات می باشد، دارای قیمت متغیری می باشد. هر فروشنده ای در هر نقطه ازایران بسته به روش های استخراج و آماده سازی این نوع سنگ برای فروش، قیمت متفاوتی را برای خریداران ارائه می کند. شهرهای مختلفی از قبیل کاشان، مرودشت، بجستان، خوی، ارومیه و تعداد بی شمار دیگری که هریک به نوبه ی خود، سهمی از بازار سنگ مرمر دارند. بزرگترین سایت مرجع  معادن فلزی، سایت یومتال Umetal.org می باشد که آخرین به روز رسانی ها در خصوص قیمت انواع سنگ ها، نوسانات قیمت و اطلاعاتی از این قبیل در آن یافت می شود.

انواع سنگ مرمریت ساختمانی

انواع سنگ مرمریت ساختمانیسنگ مرمریت دارای انواع گوناگون داخلی و وارداتی می باشد که در بازار فروش سنگ های مخصوص ساختمانی، از هر دو نوع این محصول اسنفاده می شود. این نوع سنگ، بسته به شکل و شمایل ظاهری که داشته، و نام برند تولیدکننده آن، انواع مختلفی داشته که در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می کنیم.

  • سنگ گلدن بلک، سنگ پرشین، سنگ روژو لاوانته، سنگ والنسیا، سنگ خوی، سنگ پوست پرتقالی، سنگ لته ترکیه، و انواع بسیار زیادی که در بازار با اسامی مختلف به فروش می رسند. در کنار انواع مختلف سنگ مرمریت، سنگ تراورتن نیز یکی دیگر از سنگ های مورداستفاده در سنگ های ساختمانی می باشد.
جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
خانم عصاری
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09122029926 (از صبح تا ساعت 16 با این شماره تماس گرفته شود)
mobile icon شماره موبایل: 09121497947 (از ساعت 16 به بعد با این شماره تماس گرفته شود)
email icon پست الکترونیکی: info@onaytrade.com

مطلب پیشنهادی

قیمت سنگ مرمر برای کف / شرکت واردات و صادرات انواع سنگ ساختمانی

قیمت سنگ مرمر برای کف بستگی به ضخامت و نوع آن دارد.سنگ مرمر از سنگ های دگرگونی است که از دگرگونی سنگ آهک به وجود آمده است. این سنگ دارای کانی های رنگارنگ می باشد. نکته قابل توجه این است که در صورت به کار بردن نور مناسب در پشت سنگ مرمر، زیبایی این سنگ چندین برابر خواهد شد.سنگ مرمر خالص به رنگ سفد است اما بیشتر سنگ های مرمر دارای ناخالصی مب باشند که این امر موجب تنوع رنگی این سنگ ها گردیده است.سنگ مرمر با تنوع و ویژگی هایی که آن را دارای ویژگی منحصربه فردی کرده است، طرفداران بسیار زیادی دارد. این سنگ علاوه بر زیبایی دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی می باشد و از بهترین انتخاب ها برای معماران و طراحان دکوراسیون داخلی جهت زیبا کردن هر چه بیشتر یک ساحتمان می باشد.

پاسخی بگذارید