مرکز خرید و فروش انواع سنگ ساختمانی
خانه / سنگ مرمریت / صادرات سنگ مرمریت | بازرگاني سنگ

صادرات سنگ مرمریت | بازرگاني سنگ

صادرات سنگ مرمریت با تنوع رنگ و طرح فراوان یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند به عنوان صادرات غیر نفتی به آن توجه شود. 

صادرات سنگ های طبیعی و فرآوری شده: سنگ های طبیعی و معدنی چه به صورت خام، چه به صورت فرآوری شده یکی از مهم ترین و اصلی ترین عناصر در ساختمان سازی هستند و ایران نیز به عنوان کشوری که از نظر معادن این سنگ غنی و پربار است می تواند به عنوان یکی از بهترین و اصلی ترین صادرکنندگان شناخته شود. کشور های زیادی در زمینه ی تولید سنگ فعالیت دارند و صادرات سنگ از این کشور ها نسبت به ایران بیشتر توسعه یافته است و این بدین علت است که توجه این کشورها به صادرات این ماده معدنی رشد روز افزون داشته است.

صادرات سنگ مرمریت | بازرگاني سنگ

صادرات سنگ مرمریت ایران

صادرات سنگ مرمریت ایرانبا این که مدت زمان زیادی نیست که از حضور سنگ ایران در بازار های جهانی به صورت اسلب می گذرد، اما صادرات انواع سنگ در ایران توانسته جایگاه خود را در بین سنگ های دیگر نقاط جهان باز کند. وجود تنوع بسیار زیاد سنگ های ساختمانی و معادن در کشور باعث شده که ایران به عنوان یکی از قطب های صنعت سنگ در جهان برشمرده شود. این ویژگی برای تمام سنگ های ایرانی وحود دارد، اما بیشترین توجه به سنگ ایران برای سنگ مرمریت، تراورتن، انیکس یا سنگ مرمر و سنگ چینی یا وایت ماربل می باشد. باتوجه به کاربرد بالا و محبوبیت سنگ مرمریت در میان سایر سنگ ها جا دارد با انواع آن آشنا شویم:

انواع سنگ مرمریت صادراتی:

  • سنگ مرمریت لاشتر
  • سنگ مرمریت نمین
  • سنگ مرمریت دهبید انگورک
  • سنگ مرمریت دهبید شایگان
  • سنک مرمریت دهبید مشکی
  • سنگ مرمریت چهرک

ارزش صادرات سنگ مرمر در کشور

ارزش صادرات سنگ مرمر در کشوربا اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت ارزش صادرات سنگ مرمر به شکل خام در شش ماهه ی نخست سال جاری به رقم ۸۰ میلیون دلار رسید. ارزش صادرات سنگ مرمر در طی دوره ی این گزارش ۰٫۵ درصد از کل صادرات ۶ ماهه ی نخست امسال را به خود اختصاص داد. گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد؛ طی ۶ ماه نخست امسال در بین اقلام عمده صادراتی بدون احتساب بخش پتروشیمی، سنگ مرمر و تراورتن در بین ۱۰ قلم کالای صادر شده رتبه دهم را به خود اختصاص دادند.

با وجود اینکه ایران حدود ۲۰ میلیون تن سنگ تزئینی به شکل خام استخراج می کند، اما کمتر از پنج درصد آن صادر می شود. کشورمان بیش از دو دهه به عنوان پنج کشور برتر در استخراج سنگ تزئینی در سطح جهان معرفی می شود، ولی به دلیل ضعف فنی در فرآوری سنگ ها ، نتوانسته سهم مناسبی در بازار صادرات این ماده معدنی کسب کند.

برپایه ی آمار صادرات ایران در سال های اخیر، همچنان حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد سنگ تزئینی صادراتی کشور به صورت خام صادر می شود و سنگ فرآوری صادراتی شده سهم ۲۵ تا ۳۰ درصدی دارد.

بر اساس برآورد های جهانی مصرف سنگ تزئینی از رقم ۸۸۶ میلیون متر مربع در سال ۲۰۰۴، به ۴٫۹ میلیارد متر مربع در سال ۲۰۲۵ خواهد رسید.

صادرات پر استفاده ترین سنگ های ساختمانی

صادرات پر استفاده ترین سنگ های ساختمانیسنگ تراورتن که یکی از محبوب ترین انواع سنگ در جهان می باشد دسته های مختلفی در ایران دارد. سنگ تراورتن عباس آباد، آتشکوه،حاجی آباد، کاشان، یزد، تکاب، ابیانه، آبگرم، آبیار و بسیاری از معادن تراورتن دیگر در سطح کشور پراکنده اند و سنگ های موجود در این معادن توسط کارخانه های داخلی یا خارجی بریده می شوند. این نوع سنگ نسبتاً وزن سبک تری دارد و دلیل آن هم وجود سوراخ درون آن است که باعث می شود در امر صادرات، برای حمل و نقل صرف بیشتری داشته باشد.

سنگ مرمریت نیز مانند تراورتن از سنگ های بسیار پرکاربرد است. سنگ مرمریت دهبید، هرسین، صلصالی، آباده، اداوی، رویال، سیمکان، کوه سفید و دیپلمات از دسته سنگ های مرمریت معروف ایران می باشند که به صورت عمده بریده و فرآوری می شوند. بسیاری از این سنگ ها برای صادرات به صورت خام یا فرآوری شده مورد استفاده قرار می گیرند.

از مهم ترین نکات صادرات سنگ تراورتن و مرمریت ایران به عنوان پراستفاده ترین سنگ های ساختمانی این است که این سنگ ها برای ارسال به خارج از کشور  باید به درجه بالایی از کیفیت فرآوری شوند که استاندارد های بین المللی را پیدا کنند. سنگ مرمریت و تراورتن صادراتی بیشتر به صورت اسلب بریده می شوند تا در کشور مورد نظر به سایز های مورد نیاز تبدیل شوند.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
خانم عصاری
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09122029926 (از صبح تا ساعت 16 با این شماره تماس گرفته شود)
mobile icon شماره موبایل: 09121497947 (از ساعت 16 به بعد با این شماره تماس گرفته شود)
email icon پست الکترونیکی: info@onaytrade.com

مطلب پیشنهادی

انواع سنگ مرمریت ساختمانی | قیمت سنگ مرمر

برای زیباتر کردن نمای ساختمان ها از سنگ های مخصوصی استفاده می شود که نمونه ای از این سنگ ها ، سنگ های مرمریت می باشد.  این نوع سنگ ها، تولید کننده های مختلفی در شهرهای ایران داشته و از انواع سنگ مرمریت ساختمانی که در بازار فروش موجود می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:سنگ مرمریت آباده واقع در استان یزدسنگ مرمریت کاشمر در استان خراسان رضویسنگ مرمریت خویسنگ مرمیت هرسینسنگ مرمریت پر طاووسیسنگ مرمریت گلدن بلکدر بین انواع سنگ مرمریت موجود در بازار، قیمت سنگ مرمر پرطاووسی به نسبت مناسب تر بوده، و علت آن عامه پسندانه تر بودن این محصول می باشد.

پاسخی بگذارید